راه اندازی کسب و کار در گیلان

راه اندازی کسب و کار در گیلان

راه اندازی کسب و کار در گیلان

راه اندازی کسب و کار چیست؟

اصطلاح راه اندازی کسب و کار (استارت آپ) به یک شرکت در اولین مراحل فعالیت گفته می شود. استارتاپ ها توسط یک یا چند کارآفرین تأسیس می شوند که می خواهند کالایی یا خدماتی را تولید کنند که معتقدند تقاضا برای آن وجود دارد. این شرکت ها به طور کلی با هزینه های بالا و درآمد محدود شروع به کار می کنند ، به همین دلیل است که آنها از منابع مختلف مانند سرمایه گذاران خطرپذیر به دنبال سرمایه هستند .

راه اندازی کسب و کار در گیلان

راه اندازی کسب و کار در گیلان

غذاهای کلیدی

  • استارتاپ شرکتی است که در مراحل اولیه تجارت است.
  • تا زمانی که کسب و کار از کار بیفتد ، یک استارت آپ اغلب توسط بنیانگذاران آن تأمین می شود و ممکن است سعی در جذب سرمایه خارجی داشته باشد.
  • منابع مالی بسیاری برای استارت آپ ها شامل خانواده و دوستان ، سرمایه گذاران خطرپذیر ، سرمایه گذاری گسترده و وام ها است.
  • استارتاپ ها همچنین باید محل فعالیت خود و ساختار قانونی خود را در نظر بگیرند.

 

راه اندازی کسب و کار در گیلان

راه اندازی کسب و کار در گیلان

درک استارتاپ ها

استارتاپ ها شرکت ها یا مشارکت هایی هستند که بر روی یک محصول یا خدمتی متمرکز شده اند که بنیان گذاران می خواهند آن را به بازار بیاورند. این شرکت ها به طور معمول مدل کسب و کار کاملاً پیشرفته ای ندارند و از همه مهمتر ، فاقد سرمایه کافی برای حرکت به مرحله بعدی تجارت هستند. بودجه اکثر این شرکتها در ابتدا توسط بنیانگذاران آنها تأمین می شود.

بسیاری از استارت آپ ها برای دریافت بودجه بیشتر به دیگران مراجعه می کنند: خانواده ، دوستان و سرمایه گذاران خطرپذیر. سیلیکون ولی به خاطر جامعه سرمایه گذاری خطرناک خود معروف است و مقصدی محبوب برای استارتاپ ها است ، اما همچنین به عنوان گسترده ترین صحنه مورد تقاضا شناخته می شود. شرکت های نوپا می توانند از سرمایه بذر برای سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه برنامه های تجاری خود استفاده کنند. تحقیقات بازار به تعیین تقاضا برای یک محصول یا خدمات کمک می کند ، در حالی که در یک برنامه تجاری جامع ، بیانیه ماموریت ، چشم اندازها و اهداف شرکت و همچنین استراتژی های مدیریت و بازاریابی را بیان می کند.

Dotcoms یک شرکت نوپا در دهه 1990 بود. بدلیل شور و شوق در بین سرمایه گذاران برای حدس و گمان در مورد ظهور این مشاغل جدید ، کسب سرمایه خطرناک بسیار آسان بود. متأسفانه ، بیشتر این استارت آپ های اینترنتی به دلیل نقص عمده در برنامه های تجاری خود ، از جمله فاقد راهی برای درآمد پایدار ، سرانجام از بین رفتند . با این حال ، با ترکیدن حباب dotcom تعداد انگشت شماری از شرکت ها زنده ماندند . Amazon ( AMZN ) و eBay ( EBAY ) هر دو نمونه هستند.

بسیاری از راه اندازی کسب و کار در گیلان در چند سال اول شکست می خورند. به همین دلیل این دوره اولیه مهم است. کارآفرینان باید پول پیدا کنند ، یک مدل کسب و کار و برنامه تجاری ایجاد کنند ، پرسنل اصلی را استخدام کنند ، جزئیات پیچیده ای مانند سهام سهام را برای شرکا و سرمایه گذاران تهیه کنند و برای بلند مدت برنامه ریزی کنند. بسیاری از موفق ترین شرکتهای امروزی – مایکروسافت ( MSFT ) ، اپل ( AAPL ) و فیس بوک ( FB ) ، به عنوان چند شرکت – به عنوان شرکت های نوپا شروع به کار کردند و در نهایت به شرکت های تجاری عمومی تبدیل شدند .

راه اندازی کسب و کار در گیلان

 

ملاحظات خاص

محل

شرکت های نوپا باید تصمیم بگیرند که آیا تجارت آنها به صورت آنلاین انجام می شود ، در یک دفتر یا دفتر خانه یا یک فروشگاه. مکان به محصول یا خدمات ارائه شده بستگی دارد. به عنوان مثال ، ممکن است یک استارت آپ فن آوری که سخت افزار واقعیت مجازی را می فروشد ، به یک ویترین فیزیکی نیاز داشته باشد تا بتواند خصوصیات پیچیده محصول را به صورت حضوری به مشتریان ارائه دهد.

ساختار قانونی

شرکت های نوپا باید در نظر بگیرند که چه ساختار قانونی برای نهاد آنها مناسب تر است. یک شرکت انحصاری برای موسس مناسب است که همچنین کارمند اصلی یک کسب و کار است. مشارکت یک ساختار قانونی مناسب برای مشاغل متشکل از افراد مختلفی است که دارای مالکیت مشترک هستند و ایجاد آنها نیز کاملاً ساده است. با ثبت نام یک شرکت تازه تاسیس به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود (LLC) می توان مسئولیت شخصی را کاهش داد .

منابع مالی

راه اندازی کسب و کار در گیلان معمولاً با مراجعه به خانواده و دوستان یا با استفاده از سرمایه گذاران خطرپذیر سرمایه جمع می کنند. این گروهی از سرمایه گذاران حرفه ای هستند که در تأمین بودجه استارت آپ ها تخصص دارند. سرمایه گذاری گسترده (Crowdfunding ) به روشی قابل قبول برای بسیاری از افراد برای دسترسی به پول نقد مورد نیاز برای پیشبرد روند کار تبدیل شده است. این کارآفرین یک صفحه سرمایه گذاری جمعی بصورت آنلاین ایجاد می کند و به افرادی که به این شرکت اعتقاد دارند اجازه می دهد پول اهدا کنند.

راه اندازی کسب و کار در گیلان ممکن است برای شروع فعالیت خود از اعتبار استفاده کنند. یک تاریخچه اعتبار کامل ممکن است به استارت آپ این امکان را بدهد که از خط اعتباری به عنوان بودجه استفاده کند. این گزینه بیشترین خطر را به همراه دارد ، به خصوص اگر راه اندازی ناموفق باشد. شرکت های دیگر برای کمک به رشد سوخت وام های کوچک را انتخاب می کنند. بانک ها معمولاً چندین گزینه تخصصی برای مشاغل کوچک در دسترس دارند – وام خرد یک محصول کوتاه مدت و کم بهره است که برای شرکت های نوپا طراحی شده است. برای احراز صلاحیت اغلب به یک برنامه تجاری دقیق نیاز است.

راه اندازی کسب و کار در گیلان