زمانی که هر یک از ما صرف در تعطیلات, کار, خوردن و استراحت, چگونه به لباس, و غیره. صحبت فکر می کنم و حتی نگاه در زندگی ما منجر به این واقعیت است که شیوه زندگی متفاوت وجود دارد. در حالی که برخی از مردم در زندگی موفق هستند و دیگران شکست, یکی از سوالات است که همیشه می توانید ذهن بازندگان را اشغال است چگونه افراد موفق زندگی می کنند? اما مهمتر از همه, ممکن است به تغییر شیوه زندگی خود را و, مثلا, شامل خواندن یک کتاب در برنامه روزانه خود را صرف خرید کتاب کنیم خوب است. مرتضی حسین اهلو و شیوا یلو در یک گفتگو گفتند که چگونه بر روی تجربه خود کلیک می کنند و یک “سبک” برای تغییر زندگی مردم برای مطالعه کتاب ایجاد کردند.
خواندن یک کتاب تاثیر باور نکردنی بر ذهن یک فرد و توابع در زندگی فردی و اجتماعی است مزایای بزرگ انگیزه زندگی و تخیل را بهبود می بخشد.
ویژگی های کتاب برای ایجاد یک سبک زندگی متفاوت
کتاب خواندن مغز را تحریک می کند بنابراین تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو نمی تواند این کار را انجام دهد زیرا مغز نیز در تمرینات به اصطلاح فیزیکی شرکت می کند. در این بخش ما شما را به مزایای خواندن کتاب معرفی می کنیم تا تشویق شوید که بیشتر بخوانید.
اگرچه خواندن یک کتاب مزایای بیشتری نسبت به چیزی که در اینجا ذکر کردیم دارد اما نکات ذکر شده مهمترین مزیت هستند. اگر می خواهید از مزایای کتاب خواندن هم مطلع شوید با ما همراه باشید.


1-تسلط بر علم و دانش:
یکی از دلایل اصلی برای خواندن کتاب کسب دانش است. کتابها منبع غنی از اطلاعات هستند. خواندن کتاب در موضوعات مختلف میزان اطلاعات و عمق دانش را افزایش می دهد.
2-کتاب خواندن مغز شما را بهبود می بخشد:
مطالعات نشان می دهد که خواندن تاثیر مثبت قوی بر مغز دارد. داشتن تحرک ذهنی می تواند از بیماری زوال عقل و ایدز جلوگیری کند. این به این دلیل است که فعالیت مغز شما مانع از از دست دادن انرژی می شود. مغز یک عضله است و مانند سایر عضلات بدن ورزش را قوی و سالم نگه می دارد. حل کردن معماها و خواندن کتاب یک راه عالی برای تمرین دادن مغز و سالم نگه داشتن مغز است.
3. کاهش استرس:
خواندن نیز تاثیر مثبتی بر بدن دارد. خواندن یک کتاب می تواند استرس را بهتر از راه رفتن یا گوش دادن به موسیقی کاهش دهد.
خواندن  کتاب حافظه را بهبود می بخشد:
هر بار که شما خواندن یک کتاب, شما باید به یاد داشته باشید تنظیمات کتاب, شخصیت, زمینه, داستان, زیر گروه, و بیشتر. هنگامی که مغز شما یاد می گیرد به یاد داشته باشید تمام این حافظه خود را بهبود می بخشد.
5 – بهبود تخیل:
در ادامه شما را به عنوان خوانده شده, تخیل بیشتری به شما خواهد شد. هر بار که یک کتاب تخیلی میخوانید دنیای متفاوتی را برای شما باز میکند. در دنیای جدید تخیل شما بهتر کار می کند زیرا شما سعی می کنید همه چیز را در ذهن خود ببینید.
6-توسعه مهارت های تفکر انتقادی:
یکی از مزایای اصلی خواندن یک کتاب توانایی خود را برای توسعه مهارت های تفکر انتقادی است. برای مثال خواندن یک رمان پلیسی ذهن شما را باز می کند. مهارت های تفکر انتقادی در تصمیم گیری های روزمره بسیار مهم است. خواندن نیاز فرد به پردازش اطلاعات را بهبود می بخشد. در ادامه شما را به عنوان خوانده شده, درک عمیق تر شما خواهد بود.
7 – لغوی کند:
بهبود خواندن خود را, واژگان و دستور زبان. در طول تحصیلات خود را, شما با کلمات جدید اشنا, اصطلاحات, عبارات و سبک های نوشتن جدید.
8-بهبود مهارت های نوشتن:
خواندن یک کتاب خوب می تواند مهارت های نوشتن شما را تحت تاثیر قرار دهد. بسیاری از نویسندگان موفق تجربه خود را با خواندن کار دیگران کسب کرده اند. بنابراین اگر شما می خواهید برای تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر, شروع با یادگیری از استادان قبلی.
9 – بهبود مهارت های ارتباطی:
10-خواندن کتاب را بهبود می بخشد غلظت:
در شیوه زندگی بی قرار ذهن درگیر در مشکلات متعددی است. چنین سرگرمی پربار به عنوان کتاب خواندن باعث می شود ما خسته. این نیز منجر به استفاده کامل از زمان می شود. این نه تنها به ما کمک می کند تا از اضطراب خلاص شویم بلکه ذهن ما را از یکنواختی منحرف می کند. کتابها منابع خوبی برای استراحت هستند. هر کسی که علاقه مند به یادگیری هرگز حوصله خواهد شد زیرا این یک راه عالی برای خلاص شدن از شر خستگی است.
11. سرگرمی ارزان:
در مقایسه با سایر اشکال سرگرمی, کتاب بسیار ارزان هستند. با یک مقدار کمی از پول, شما می توانید کتاب خود را خرید و سرگرم کننده برای چند ساعت. خرید کتاب آنلاین آسان ترین راه خرید کتاب است.
12-انگیزه:
زندگی پر از چالش است.یادگیری میتواند الهام بخش زندگی شما باشد و زندگی شما را تغییر دهد. خواندن یک کتاب خوب از جمله بیوگرافی مردم خود را الهام بخش و یادگیری راهنمایی است که کمک خواهد کرد که شما در رسیدن به اهداف شخصی خود را. در حقیقت, این الهام بخش شما برای تبدیل شدن به یک شوهر بهتر, زن, دختر, پسر, مادر, پدر, و یا حتی یک همکار.
13-خواندن کتاب سلامت را بهبود می بخشد:
هزاران و میلیون ها نفر از اموزش فوق العاده وجود دارد. بسیاری از این کتاب ها واقعا می توانند به بهبود سلامت شما کمک کنند. خواندن این کتاب ها افسردگی را کاهش می دهد. افراد مبتلا به افسردگی شدید می توانند از خواندن کتاب های کمک به خود بهره مند شوند. علاوه بر این, این کتاب نکات مهم در ورزش, رژیم غذایی, و دیگر راهنمایی شیوه زندگی سالم. این همه منجر به سلامت روحی و جسمی بهتر
14-شما را مودب تر می کند:
با توجه به تحقیقات, غرق خود را در داستان, به خصوص داستان, می توانید همدلی خود را افزایش می دهد.
15-مزایای خواندن کتاب برای بهبود مهارت ها:
خواندن سازنده اصلی است.کتاب ها حاوی اطلاعات مهمی در مورد موضوعات مختلف هستند.از طریق تمرین می توانید مهارت های مختلف تحصیلی را تقویت کنید. مثلا: پخت و پز, رقص یا چیز دیگری.
16-ایجاد اعتماد:
با خواندن بسیاری از کتاب, شما ارتباط بهتر و کشف مناطق مختلف زندگی; این همه کمک می کند تا برای افزایش اعتماد به نفس.
17-سرگرمی های قابل حمل:

کتاب ها قابل حمل و راحت هستند. مانند کامپیوترها و بازیهایی که فضای زیادی دارند. شما می توانید این کتاب را در کیف خود قرار دهید و به راحتی در هر جایی حمل کنید. شما می توانید در هر نقطه بخوانید: در هواپیما در حالی که سفر, در رختخواب, قبل از رفتن به رختخواب, در سایه ای که شما در حال استراحت, و یا حتی در حالی که استراحت.
18. شما کمک می کند خواب بهتر:
خواب ضعیف منجر به عملکرد ضعیف می شود. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند قبل از رفتن به رختخواب کتاب بخوانند تا ذهن شما را تسکین دهند.
19. یادگیری در مورد جهان دیگر؛
دنیای داستانی به شما اجازه می دهد تا به دنیای دیگری بروید که همه چیز متفاوت است. شما یک ایده از فرهنگ ها و مکان های دیگر با خواندن کتاب را دریافت کنید. کتاب گسترش افق دید, اجازه می دهد شما را به دیدن کشورهای دیگر, افراد دیگر و بسیاری از چیزهای دیگر که شما هرگز دیده می شود و یا تصور. این راه عالی برای بازدید از یک کشور عجیب و غریب در تخیل شما است.


20-بهبود خلاقیت:
بزرگترین تفاوت بین خواندن و تماشای تلویزیون این است که خواندن به شما اجازه می دهد خلاقیت خود را به صورت رایگان تمرین کنید. در ادامه شما را به عنوان خوانده شده, بیشتر به شما چیزهای جدید یاد بگیرند. افکار جدید همیشه ذهن ما را به کشف زندگی در راه های جدید و بهتر هدایت می کند. ما شروع به دیدن جهان متفاوت و در نتیجه پیدا کردن یک راه حل جدید خلاق.
مزایای خواندن کتاب در مورد روند بهبود زندگی
21-با سرعت خود یاد بگیرید:
یکی دیگر از مزایای خواندن یک کتاب این است که شما با سرعت خود یاد می گیرید. چون همیشه کتابی در دست دارید می توانید به بخش هایی که متوجه نشده اید برگردید و دوباره به انها نگاه کنید.شما می توانید یک فصل را هر چند بار که می خواهید بخوانید بدون نگرانی در مورد از دست دادن بخش دیگری.
22-ایجاد یک از گزینه های مختلف :
کتاب های زیادی وجود دارد که باید بخوانید و هرگز در طول زندگی خود به پایان نخواهید رسید. قرنها است که کتابها نوشته شده و حالا کسی کتاب مینویسد و در کتابهای بعدی هنوز هم نوشته میشود. شما به دنبال چیزی است که می تواند الهام بخش, هزاران نفر از کتاب برای هر موضوع وجود دارد.
23-بهبود اخلاق:
کتابها به ما کمک میکنند ایدههای خوب را از ایدههای بد متمایز کنیم. خواندن این کتاب به ما اجازه می دهد تا با رویکردهای مختلف زندگی و چالش ها شناخته شویم. در واقع شما یاد می گیرید که بهترین تصمیم ها را در زندگی بگیرید.

24-اطلاعات در مورد تاریخ خود را:
تاریخ نقش مهمی در وجود ما ایفا می کند. با خواندن این کتاب به این فکر می کنیم که گذشته چگونه ادامه خواهد یافت و چگونه زندگی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
25-صرفه جویی در هزینه:
علاوه بر اینکه ارزان, شما همچنین می توانید مقدار زیادی از پول را با خواندن کتاب را نجات دهد. کتاب برق نیاز ندارد و هر گونه تعمیر و نگهداری نیاز ندارد. هنگامی که شما خواندن یک کتاب در مورد مهارت های خاص, مانند پخت و پز, چوب, و یا کارهای ساده, شما صرفه جویی در پول. نه تنها شما یادگیری مهارت های جدید, اما شما همچنین می خواهد مقدار زیادی از پول را نجات دهد.
بهترین مزایای یادگیری و خواندن کتاب برای مغز
26-عوارض جانبی دنیای دیجیتال:
صرف زمان زیاد برای تماشای تلویزیون یا بازی های ویدیویی می تواند سلامت چشم شما را در دراز مدت تحت تاثیر قرار دهد. از طرف دیگر کتابها امن و راحت هستند. هیچ کس تا به حال با خواندن بیش از حد کتاب کور شده است. بدون عوارض جانبی و یا خطر.
27-شما را باهوش تر می کند:
افرادی که به طور منظم مطالعه دقیق تر از کسانی که مطالعه نمی کنند. ذهن باز دارند و بیشتر احتمال دارد که از محیط اطرافشان مطلع باشند.
28-کتاب بهترین فیلم:
فیلمهای بسیاری از کتابها اقتباس شدهاند. اما اگر شما خواندن یک کتاب و سپس تماشای یک فیلم, شما توافق می کنید که این کتاب است 100 برابر بهتر از فیلم. همیشه این بخش منحصر به فرد وجود دارد.
29-مزایا و تاثیر خواندن کتاب بر اجتماعی شدن:
ما همیشه می توانید به اشتراک بگذارید چه ما با خانواده و دوستان و همکاران ما به عنوان خوانده شده.

جهت خرید کتاب برای موفقیت زاده شده ای ، از بهترین کتابهای موفقیت کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *