عناصر استراتژی فروش و بازاریابی B2B

مقدمه

استراتژی فروش در بخش های فروش و بازاریابی نقش اساسی در موفقیت یک کسب و کار دارند. گفته می‌شود، سازمان‌ها باید اطمینان حاصل کنند که تیم‌های فروش و بازاریابی آن‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند تا بتوانند فرصت‌هایی را برای برنده شدن در بازارهای جدید کشف کنند.

علاوه بر این، این همکاری شکاف بین خواسته‌های مشتریان بالقوه و محصولاتی را که شرکت می‌تواند ارائه دهد، پر می‌کند. شرکت های موفق تجارت به کسب و کار (B2B) می دانند که داشتن استراتژی فروش و بازاریابی به اندازه طرح کسب و کار عمومی حیاتی است.

این مؤلفه نشان می دهد که چگونه تیم های بازاریابی و فروش می توانند کمپین های خود را برای دستیابی به اهداف سازمانی سازماندهی کنند. در نتیجه، آنها می توانند به گسترش و رشد شرکت کمک کنند، که به آنها اجازه می دهد بالاتر از رقبا بایستند. مشاوران شرکت آرام نگارین کاسپین به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کنند.

فهرست مطالب

عناصر اساسی استراتژي فروش

این مقاله هفت عنصر اساسی یک استراتژی فروش و بازاریابی موثر B2B را مورد بحث قرار خواهد داد.

 1- اهداف و مقاصد قابل اندازه گیری

یک استراتژی فروش و بازاریابی موفق B2B حاوی اهداف قابل اندازه گیری است تا تیم ها بتوانند بر عملکرد کمپین های خود نظارت کنند. این اهداف بسیار مهم هستند زیرا جهت و هدف مشخصی را به بخش فروش و بازاریابی شما ارائه می دهند. در واقع، شما باید اهداف قابل دستیابی را برای هدایت تیم خود ایجاد کنید.

استراتژی فروش

استراتژی فروش

به عنوان مثال، ممکن است افزایش آگاهی از برند را به عنوان یکی از اهداف بازاریابی خود انتخاب کنید تا اطمینان حاصل کنید که شرکت شما در ذهن مخاطبان هدف شما باقی می ماند. اگر مشتریان سازمان شما را با تجربیات مثبت مرتبط کنند، احتمالاً از ماموریت شما حمایت کرده و به مشتریان بازگشتی تبدیل خواهند شد. اگر می‌خواهید به این هدف برسید، ممکن است نظرسنجی‌هایی ایجاد کنید تا با مخاطبان خود درگیر شوید یا در رویدادهایی شرکت کنید که در آن شرکت می‌کنند.

برای یک هدف فروش قابل اندازه گیری، ممکن است افزایش درآمد فروش را در استراتژی خود برای ردیابی عملکرد معاملات تجاری خود بگنجانید. به عنوان مثال، هدف شما ممکن است این باشد که در مدت پنج ماه درآمد ماهانه خود را 14 درصد افزایش دهید. برای دستیابی به این هدف، باید تاکتیک‌های فروش متقابل خود را تقویت کنید و سطح فروش خود را سفارشی کنید تا به شما در طی فرآیند کمک کند . 

2- طرح فروش و بازاریابی حرفه ای

یکی دیگر از عناصر ضروری استراتژی برنده شما شامل یک برنامه فروش و بازاریابی حرفه ای است. برای اطمینان از موفقیت در این بخش، می‌توانید کار را به تیم داخلی خود محول کنید یا آن را به یک آژانس بازاریابی حرفه‌ای برون سپاری کنید. این افراد می توانند به شناسایی رقبای برتر شما در صنعت و انجام تجزیه و تحلیل عمیق از آن شرکت ها کمک کنند.

طرح شما باید یک الگوی فروش داشته باشد. خوشبختانه، پس از استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری متمرکز بر فروش و بازاریابی، نیازی به ایجاد این مؤلفه از ابتدا نخواهید داشت . با استفاده از این الگو، می توانید یک رویکرد ساختاریافته برای توسعه برنامه فروش و بازاریابی خود در پیش بگیرید و این روند را برای تیم خود سریعتر کنید.

3- بودجه جامع

اگر می خواهید از اثربخشی استراتژی فروش و بازاریابی خود اطمینان حاصل کنید، باید منابع انسانی و مالی کافی را برای دستیابی به اهداف سالانه خود اختصاص دهید. علاوه بر این، اندازه بودجه شما بستگی به میزان سرمایه گذاری در استراتژی خود و چگونگی مشاهده نتایج سریعتر دارد. با این حال، اگر بودجه کمی برای اهداف دست نیافتنی خود داشته باشید، تیم های شما از ناتوانی در برآوردن خواسته های شما ناامید خواهند شد.

بودجه جامع فروش و بازاریابی شما باید شامل هزینه های حمل و نقل، حقوق، سیستم های فروش و آموزش باشد. هنگامی که این هزینه ها را جزئی کردید، می توانید بازده سرمایه گذاری بالقوه (ROI) را در برنامه خود ارزیابی کنید. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که این بودجه را با پیش بینی فروش و بازاریابی خود برای دقت مقایسه کنید.

4- وب سایت مناسب برای موبایل

با نوآوری های اخیر فناوری، بیشتر ترافیک وب جهان از دستگاه های تلفن همراه می آید. با این حال، اگر هنوز استراتژی موبایل اول را اجرا نکرده اید، چندین فرصت فروش و بازاریابی را از دست می دهید. بنابراین، شما باید یک طراحی سازگار با موبایل ایجاد کنید تا اطمینان حاصل شود که بازدیدکنندگان شما می توانند به راحتی به وب سایت شما دسترسی داشته باشند.

وب سایت شما باید سازگار و پاسخگو باشد تا تجربیات مشاهده بهینه را در چندین دستگاه ارائه دهد. از این رو، باید یک طرح‌بندی واکنش‌گرا اجرا کنید، از پاپ‌آپ‌ها اجتناب کنید، روی بهینه‌سازی سرعت وب‌سایت تمرکز کنید و متا تگ دیدگاه را وارد کنید. هنگامی که یک وب‌سایت سازگار با موبایل پیاده‌سازی کردید، می‌توانید فروش و تبدیل‌های خود را بهبود بخشید زیرا مشتریان احتمالی شما در مشاهده محتوای وب شما سهولت بیشتری خواهند داشت. 

5- محتوای بصری

تولید محتوای ویدیویی و عکس به شما کمک می کند تا یادآوری و آگاهی برند را به مشتریان ایده آل خود ارتقا دهید. این عنصر همچنین به ایجاد اعتماد و تعامل فعال با مخاطبان کمک می کند که موفقیت کمپین های بازاریابی شما را تضمین می کند. بر این اساس، شما دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی خود را تشویق می کنید تا محصولات و خدمات شما را خریداری کنند و درآمد فروش را افزایش دهید.

از محتوای بصری بسیار جذاب با نام تجاری B2B خود در همه کانال ها استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که برای بینندگان آسان است. شما نمی خواهید مخاطب هدف خود را با حواس پرتی های نامربوط غرق کنید، بنابراین باید کیفیت بصری را هدف قرار دهید. به همین ترتیب، ایجاد نمودارها و نمودارها را برای نشان دادن داده ها و آمار و تولید ویدیوهای کوتاه اما بسیار آموزنده برای اطمینان از اعتبار برند در نظر بگیرید.

6- بینش دقیق

الگوریتم های داده های دقیق و تجزیه و تحلیل های پیشرفته به بازاریابان کمک می کند تا تجربیات مشتری چند کاناله ثابتی را ارائه دهند. همانطور که این عنصر کمپین های شما را متحول می کند، کیفیت سرنخ های فروش خود را افزایش می دهید و رضایت مشتری را بهبود می بخشید. علاوه بر این، استفاده از بینش دقیق به شما امکان می دهد تصمیمات مبتنی بر داده را ایجاد کنید که موفقیت استراتژی شما را تضمین می کند.

با ایجاد یک سیستم کلان داده که با اهداف سازمانی شما مطابقت دارد، فراتر از کمپین فروش و بازاریابی خود بروید. شما ممکن است به برون سپاری یک مشاور تجزیه و تحلیل داده ها برای دریافت راهنمایی در تجزیه و تحلیل این فرآیند زمانی که اعداد بسیار زیاد می شوند، فکر کنید. در واقع، شما با بهره گیری از سیستم های در حال توسعه برای جمع آوری و ارزیابی داده های کسب و کار ضروری، استراتژی فروش درستی ایجاد خواهید کرد.

7- تحقیقات بازار

به عنوان یک مالک B2B که دارای استراتژی فروش است، باید اولویت‌بندی‌ها و اولویت‌های در حال تغییر مشتریان احتمالی و مشتریان فعلی خود را بدانید. بنابراین، استراتژی فروش و بازاریابی شما باید قبل از تولید کمپین، بهترین بینش را در مورد بازار داشته باشد. این عنصر شامل شناسایی مخاطب هدف و ایجاد سؤالات تحقیق برای اطمینان از اثربخشی یک فعالیت است.

این تحقیق جامع بازار، بینش های کلیدی و اطلاعات ارزشمندی را در مورد صنعت در اختیار شما قرار می دهد. می توانید بفهمید چه کسی محصولات و خدمات شما را می خرند و چه کسی هنوز با شما معامله ای انجام نداده است. سپس، می توانید از این بینش ها برای تشویق مشتریان احتمالی خود به خرید از فروشگاه خود و اطمینان از وفاداری مشتریان فعلی خود استفاده کنید.

نکته کلیدی در استراتژی فروش و بازاریابی B2B

شرکت های B2B باید از اثربخشی استراتژی فروش و بازاریابی خود اطمینان حاصل کنند تا ROI تعیین شده خود را برآورده کنند. بنابراین، برای تولید کمپین های موفق باید این هفت عنصر را داشته باشید . بنابراین، شما می توانید بازدیدکنندگان وب سایت خود را به سرنخ های با کیفیت تبدیل کنید، فروش خود را افزایش دهید و سهم بازار خود را افزایش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *